Konsolidacja chwilówek jest bardzo podobna do konsolidacji kredytów bankowych. Ta natomiast polega na połączeniu kilku zaciągniętych w banku pożyczek w jedną, posiadającą ujednoliconą stopę procentową. Generalnie ma to na celu ułatwić klientowi spłatę należnych rat. Aby uzyskać bankowy kredyt konsolidacyjny musimy przede wszystkim posiadać bardzo dobrą zdolność kredytową oraz nie mieć żadnych innych zobowiązań finansowych. W przypadku chwilówek sytuacja jest z pozoru łatwiejsza, choć w istocie również dość skomplikowana.

Czy konsolidacja chwilówek jest w ogóle możliwa?

Konsolidacja pożyczek krótkoterminowych jest jak najbardziej możliwa, jednak uzyskanie jej jest nieco trudniejsze niż choćby samo pożyczenie pieniędzy od firmy pożyczkowej. Przede wszystkim musimy mieć źródło dochodów, które powinno być stabilne. Większość przedsiębiorstw oferujących chwilówki zgodzi się na ich konsolidację jedynie wtedy, gdy jesteśmy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony lub przynajmniej na długi okres. Jest to czynnik determinujący naszą zdolność kredytową, dlatego naturalnym jest, że firmy pożyczkowe korzystnie patrzą na ten aspekt przy konsolidowaniu długów. Brak tej zdolności zdecydowanie działa na naszą niekorzyść , jednak jeśli dla pożyczkodawcy jest ona zbyt niska, nie oznacza to jeszcze, że nie uzyskamy pożyczki skonsolidowanej.

Dla niektórych firm pożyczkowych wystarczy zaświadczenie o jakichkolwiek stałych dochodach, nawet nie pokrywających pojedynczej raty długu. Istnieje również rozwiązanie polegające na wzięciu pożyczki konsolidacyjnej pod zastaw. Dokonuje się jej poprzez przekazanie przedsiębiorstwu pożyczkowemu wartościowego przedmiotu. W sytuacji, w której nie możemy wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec pożyczkodawcy, zabiera on ów przedmiot na stałe. Takie pożyczki są w ostatnim czasie coraz rzadziej udzielane, jednak w niektórych firmach wciąż można z nich skorzystać.

Czy opłaca się brać skonsolidowane pożyczki?

Zależy to w największej mierze od indywidualnej sytuacji danego pożyczkobiorcy. Generalnie rzecz biorąc im wyższe koszty konsolidowanych pożyczek, tym mniej istotna jest dla nas prowizja pobierana od nowego, skonsolidowanego już zobowiązania. Warto jednak zwracać szczególną uwagę na oferty i regulaminy udzielania pożyczek przez konkretne firmy, a także na własną sytuację materialną.

Autor

  • Ukończył Wyższa Szkołę Zarządzania i Biznesu. Zajmuje się doradztwem i inwestycjami finansowymi. Jego hobby to gra w ping ponga.

2 komentarze

  1. Właśnie skonsolidowałem 2 kredyty, szybko można to zrobić przez Internet, korzystając z tele-porady jak to zrobić.

  2. Jestem na umowie zlecenie i dostałem decyzję odmowną w sprawie konsolidacji chwilówek.

Comments are closed.